Bambu Lab X2D Combo
- Artikel nr. 34507
- Variations-id 20553
- EAN 6937285508515
- Producentens ArtNr PF004-P+SA007-EU
| Konstruktion og tekniske detaljer | |
| Kompatibel filamentdiameter | 1,75 mm |
| Dyse Temperatur Max | 300 ºC |
| Åbent filamentsystem | Ja |
| Extruder Typ | direkte drev |
| Anbefalet maksimal udskrivningshastighed | 1000 mm/s (afhænger af materialet) |
| Bygningsvolumen | 256 mm x 256 mm x 260 mm |
| Dobbelt opbygningsområde | 235,5 mm x 256 mm x 256 mm |
| Maks. temperatur på byggeplade | 120 ºC |
| Byggepladeoverflade | Textured PEI |
| Byggekammer under processen | Åben eller lukket |
| Opvarmet byggekammer | Yes, max 65°C |
| Filamentkammer lukket | Ja |
| Extruder Antal af | 2 |
| Extruder Konstruktion Typ Dual | IDEX - uafhængige dobbelte ekstrudere |
| Installationsplads/krav | |
| Overordnede dimensioner | 392 mm x 406 mm x 702 mm |
| Nettovægt | 16,25 kg |
| Driftsomgivelsestemperatur | 10°C - 30°C |
| Maksimalt strømforbrug | 1600 W |
| Spannung | AC: 200 V240 V (50-60 Hz) |
| Udstyr | |
| Hepa-filter | Ja |
| Dørføler | Ja |
| Sensor for udløb af filament | Ja |
| Sensor til tilstopning af filament | Ja |
| Strømsvigt Fail Safe | Ja |
| Berøringsskærm | Ja |
| Kamera | Ja |
| Hukommelse Intern | Ja, 8 Gbyte |
| Forbindelse | |
| USB-port | Ja |
| WLAN | Ja |
| Nøjagtighed | |
| Forsendelse | |
| Forsendelseskasse | 560 mm x 490 mm x 810 mm |
| Bruttovægt | 21,42 kg |
Tilbehør
- Broken White
- 1.75mm
- 1 kg
- Broken White
- 1.75mm
- 1 kg
- Oliven Grøn
- 1.75mm
- 1 kg
- Oliven Grøn
- 1.75mm
- 1 kg
- Pirate Black
- 1.75mm
- 1 kg
- Pirate Black
- 1.75mm
- 1 kg
- Rose Red
- 1.75mm
- 1 kg
- Rose Red
- 1.75mm
- 1 kg
- Deep Ocean Blue
- 1.75mm
- 1 kg
- Deep Ocean Blue
- 1.75mm
- 1 kg
- Carbon Grey
- 1.75mm
- 1 kg
- Carbon Grey
- 1.75mm
- 1 kg
- Varm Grå
- 1.75mm
- 1 kg
- Varm Grå
- 1.75mm
- 1 kg
- Cool Grey
- 1.75mm
- 1 kg
- Cool Grey
- 1.75mm
- 1 kg
- Mustard Yellow
- 1.75mm
- 1 kg
- Mustard Yellow
- 1.75mm
- 1 kg
- Terracotta
- 1.75mm
- 1 kg
- Terracotta
- 1.75mm
- 1 kg
- Mud Brown
- 1.75mm
- 1 kg
- Mud Brown
- 1.75mm
- 1 kg
- Sahara Beige
- 1.75mm
- 1 kg
- Sahara Beige
- 1.75mm
- 1 kg
- Græskar Orange
- 1.75mm
- 1 kg
- Græskar Orange
- 1.75mm
- 1 kg




