NYLON (PA) FILAMENT

Nylon fås i mange udformninger. De mest normale er dog PA 6, PA66 og PA 12. Nylon er et meget stærkt materiale, der både tåler kemikalier, stød og sollys. Nylon tåler desuden relativt høje temperaturer. Man bør være opmærksom på, at nylon er meget følsom over for fugt og skal opbevares i en tætlukket pose eller beholder, og skal tørres grundigt inden anvendelse.

Hos 3D Prima finder du Nordens største udvalg af de nyeste typer af nylon filament til utrolige priser og med hurtig levering. Læs mere om billig filament.

Filter

Antal artikler: 47
  • Natural
  • 1.75 mm
  • 1 kg
flere alternativ tilgængelige
Sunlu - Easy PA Variations-id: 17689 Artikel nr.: 32762
Variations-id: 17689 Artikel nr.: 32762 EAN: 6933582317805
  • Natural
  • 1.75 mm
  • 1 kg
flere alternativ tilgængelige
DKK 239,00 (Sammenlignende pris: DKK 239,00/kilogram)
På lager På lager  50+
  • Sort
  • 1.75 mm
  • 1 kg
flere alternativ tilgængelige
Sunlu - Easy PA Variations-id: 17688 Artikel nr.: 32762
Variations-id: 17688 Artikel nr.: 32762 EAN: 6933582317812
  • Sort
  • 1.75 mm
  • 1 kg
flere alternativ tilgængelige
DKK 239,00 (Sammenlignende pris: DKK 239,00/kilogram)
Prel på lager Nov 29
  • Sort
  • 1.75 mm
  • 1 kg
flere alternativ tilgængelige
Creality Hyper PA6-CF Variations-id: 18616 Artikel nr.: 33420
Variations-id: 18616 Artikel nr.: 33420 EAN: 6977905742059
  • Sort
  • 1.75 mm
  • 1 kg
flere alternativ tilgængelige
DKK 369,00 (Sammenlignende pris: DKK 369,00/kilogram)
På lager På lager  50+
  • Sort
  • 1.75 mm
  • 500g
flere alternativ tilgængelige
Fiberon™ PA12-CF10 Variations-id: 15928 Artikel nr.: 31814
Variations-id: 15928 Artikel nr.: 31814 EAN: 6938936714637
  • Sort
  • 1.75 mm
  • 500g
flere alternativ tilgængelige
DKK 539,00 (Sammenlignende pris: DKK 1 078,00/kilogram)
På lager På lager  10
  • Sort
  • 1.75 mm
  • 1 kg
flere alternativ tilgængelige
Sunlu - PA6-CF Variations-id: 17685 Artikel nr.: 32759
Variations-id: 17685 Artikel nr.: 32759 EAN: 6933582317768
  • Sort
  • 1.75 mm
  • 1 kg
flere alternativ tilgængelige
DKK 369,00 (Sammenlignende pris: DKK 369,00/kilogram)
Prel på lager Nov 29
  • Sort
  • 1.75 mm
  • 500g
flere alternativ tilgængelige
Fiberon™ PA612-CF15 Variations-id: 15930 Artikel nr.: 31815
Variations-id: 15930 Artikel nr.: 31815 EAN: 6938936714644
  • Sort
  • 1.75 mm
  • 500g
flere alternativ tilgængelige
DKK 309,00 (Sammenlignende pris: DKK 618,00/kilogram)
På lager På lager  50+
  • Sort
  • 1.75 mm
  • 1 kg
flere alternativ tilgængelige
Creality Hyper PA612-CF Variations-id: 18615 Artikel nr.: 33419
Variations-id: 18615 Artikel nr.: 33419 EAN: 6977905742042
  • Sort
  • 1.75 mm
  • 1 kg
flere alternativ tilgængelige
DKK 449,00 (Sammenlignende pris: DKK 449,00/kilogram)
Prel på lager Nov 26
  • Sort
  • 1.75 mm
  • 1 kg
flere alternativ tilgængelige
Sunlu - PA12-CF Variations-id: 17686 Artikel nr.: 32760
Variations-id: 17686 Artikel nr.: 32760 EAN: 6933582317775
  • Sort
  • 1.75 mm
  • 1 kg
flere alternativ tilgængelige
DKK 589,00 (Sammenlignende pris: DKK 589,00/kilogram)
På lager På lager  50+
  • Natural
  • 1.75 mm
  • 1 kg
flere alternativ tilgængelige
eSun ePA-CF Variations-id: 14161 Artikel nr.: 30819
Variations-id: 14161 Artikel nr.: 30819 EAN: 6922572247413
  • Natural
  • 1.75 mm
  • 1 kg
flere alternativ tilgængelige
DKK 429,00 (Sammenlignende pris: DKK 429,00/kilogram)
På lager På lager  50+
  • Sort
  • 1.75 mm
  • 500g
flere alternativ tilgængelige
Fiberon™ PA6-CF20 Variations-id: 15922 Artikel nr.: 31812
Variations-id: 15922 Artikel nr.: 31812 EAN: 6938936714613
  • Sort
  • 1.75 mm
  • 500g
flere alternativ tilgængelige
DKK 349,00 (Sammenlignende pris: DKK 698,00/kilogram)
På lager På lager  50+
  • Sort
  • 1.75 mm
  • 750g
flere alternativ tilgængelige
3DXTech Obsidian™ Nylon 6+CF V2 Variations-id: 18683 Artikel nr.: 33457
Variations-id: 18683 Artikel nr.: 33457
  • Sort
  • 1.75 mm
  • 750g
flere alternativ tilgængelige
DKK 839,00 (Sammenlignende pris: DKK 839,00/kilogram)
På lager På lager  14
  • Sort
  • 2.85 mm
  • 750g
flere alternativ tilgængelige
Polymaker Nylon CoPA 6/6-6 Variations-id: 10282 Artikel nr.: 28627
Variations-id: 10282 Artikel nr.: 28627 EAN: 6938936711612
  • Sort
  • 2.85 mm
  • 750g
flere alternativ tilgængelige
DKK 549,00 (Sammenlignende pris: DKK 732,00/kilogram)
På lager På lager  1
  • Natural
  • 1.75 mm
  • 1 kg
flere alternativ tilgængelige
eSun ePA Variations-id: 14162 Artikel nr.: 30820
Variations-id: 14162 Artikel nr.: 30820 EAN: 6922572241619
  • Natural
  • 1.75 mm
  • 1 kg
flere alternativ tilgængelige
DKK 299,00 (Sammenlignende pris: DKK 299,00/kilogram)
På lager På lager  13
  • Grå
  • 1.75 mm
  • 3 kg
flere alternativ tilgængelige
Fiberon™ PA6-GF25 Variations-id: 15926 Artikel nr.: 31813
Variations-id: 15926 Artikel nr.: 31813 EAN: 6938936716167
  • Grå
  • 1.75 mm
  • 3 kg
flere alternativ tilgængelige
DKK 1 395,00 (Sammenlignende pris: DKK 465,00/kilogram)
Prel på lager Oct 22
  • Sort
  • 1.75 mm
  • 750g
flere alternativ tilgængelige
Forward AM Ultrafuse PAHT CF15 Variations-id: 10489 Artikel nr.: 28699
Variations-id: 10489 Artikel nr.: 28699 EAN: 8718969926034
  • Sort
  • 1.75 mm
  • 750g
flere alternativ tilgængelige
DKK 699,00 (Sammenlignende pris: DKK 699,00/kilogram)
På lager På lager  3
  • Sort
  • 1.75 mm
  • 3 kg
flere alternativ tilgængelige
Fiberon™ PA6-CF20 Variations-id: 15923 Artikel nr.: 31812
Variations-id: 15923 Artikel nr.: 31812 EAN: 6938936716150
  • Sort
  • 1.75 mm
  • 3 kg
flere alternativ tilgængelige
DKK 1 729,00 (Sammenlignende pris: DKK 576,33/kilogram)
På lager På lager  6
    Snapmaker Nylon Filament Sort 1 kg Variations-id: 10821 Artikel nr.: 28921
    Variations-id: 10821 Artikel nr.: 28921 EAN: 6971573440460
    DKK 529,00
    Bestilt - Ubekræftet leveringsdato
    • Sort
    • 1.75 mm
    • 700g
    flere alternativ tilgængelige
    Forward AM Ultrafuse PA6 GF30 Variations-id: 10477 Artikel nr.: 28696
    Variations-id: 10477 Artikel nr.: 28696 EAN: 8718969927222
    • Sort
    • 1.75 mm
    • 700g
    flere alternativ tilgængelige
    DKK 699,00 (Sammenlignende pris: DKK 699,00/kilogram)
    På lager På lager  10
    ;CNC & LaserEngravingCNC & LaserEngraving