Creality K2 Pro Combo + 4pcs Hyper PLA
- Artikel nr. 33729
- Variations-id 19204
- Producentens ArtNr 1002110076
| Construction an Technical Details | |
| Compatible Filament Diameter | 1.75 mm |
| Max Nozzle Temperature | 300 ºC |
| Open Filament System | Yes |
| Extruder Type | Direct drive |
| Recommended Max Printing Speed | 600 mm/s (depends on material) |
| Build Volume | 300 mm x 300 mm x 300 mm |
| Max Build Plate Temp | 110 ºC |
| Build Plate Surface | PEI |
| Build Plate Material | Flexible Steel Plate |
| Build Plate Fitment | magnetic |
| Build Plate Leveling System | automatic |
| Build Chamber During Process | Open or Closed |
| Build Chamber Heated | Yes, max 60°C |
| Number of Extruders | 1 |
| Installation Space / Requirements | |
| Overall Dimensions | 445 mm x 477 mm x 600 mm |
| Max Power Consumption | 1000 W |
| Voltage | AC: V |
| Equipment | |
| Hepa Filter | Yes |
| Filament Runout Sensor | Yes |
| Filament Clogging Sensor | Yes |
| Power Loss Fail Safe | Yes |
| Touch Screen | Yes |
| Camera | Yes |
| Memory Internal | Yes, 32 Gbyte |
| Connection | |
| USB Port | Yes |
| Ethernet Port | Yes |
| WLAN | Yes |
| Cloud Control | Yes |
| Accuracy | |
| Shipping | |
Tilbehør
- Grå
- 1.75mm
- 1 kg
- Grå
- 1.75mm
- 1 kg
- Blå
- 1.75mm
- 1 kg
- Blå
- 1.75mm
- 1 kg
- Orange
- 1.75mm
- 1 kg
- Orange
- 1.75mm
- 1 kg
- Sort
- 1.75mm
- 1 kg
- Sort
- 1.75mm
- 1 kg
- Rød
- 1.75mm
- 1 kg
- Rød
- 1.75mm
- 1 kg
- Grøn
- 1.75mm
- 1 kg
- Grøn
- 1.75mm
- 1 kg
- Guld
- 1.75mm
- 1 kg
- Guld
- 1.75mm
- 1 kg
- Viva Magenta
- 1.75mm
- 1 kg
- Viva Magenta
- 1.75mm
- 1 kg
- Very Peri
- 1.75mm
- 1 kg
- Very Peri
- 1.75mm
- 1 kg
- Lilla
- 1.75mm
- 1 kg
- Lilla
- 1.75mm
- 1 kg
- Hudfarvet
- 1.75mm
- 1 kg
- Hudfarvet
- 1.75mm
- 1 kg
- Brun
- 1.75mm
- 1 kg
- Brun
- 1.75mm
- 1 kg
- Goldfish Yellow
- 1.75mm
- 1 kg
- Goldfish Yellow
- 1.75mm
- 1 kg
- Hvid
- 1.75mm
- 1 kg
- Hvid
- 1.75mm
- 1 kg
- Light Blue Green
- 1.75mm
- 1 kg
- Light Blue Green
- 1.75mm
- 1 kg
- Mountain Green
- 1.75mm
- 1 kg
- Mountain Green
- 1.75mm
- 1 kg
- Purple Tulip
- 1.75mm
- 1 kg
- Purple Tulip
- 1.75mm
- 1 kg
- Peach Fuzz
- 1.75mm
- 1 kg
- Peach Fuzz
- 1.75mm
- 1 kg
- Gul
- 1.75mm
- 1 kg
- Gul
- 1.75mm
- 1 kg
- Orchid Powder
- 1.75mm
- 1 kg
- Orchid Powder
- 1.75mm
- 1 kg




